Dobre Rozeznanie Powołania w Karkonoszach

Dobre Rozeznanie Powołania w Karkonoszach

Dwa tygodnie temu w sobotę, 23 października br., odbyła się kolejna wyprawa w góry w ramach duszpasterstwa powołań, nazywana «Dobre Rozeznanie Powołania». Ten wyjazd różnił się nieco od pozostałych, ponieważ tym razem na jednym szlaku spotkały się dwie diecezje – legnicka oraz świdnicka. Za cel wędrówki wybrane zostało schronisko «Odrodzenie», a w drodze powrotnej szczyt o nazwie Słoneczniki.

Tuż po godzinie 7:00 rano wyjechaliśmy z Legnicy w kierunku Karkonoszy, a po dotarciu do Karpacza uczestniczyliśmy we Mszy świętej odprawionej w kościele pw. Nawiedzenia NMP. Posileni Chlebem Życia, rozpoczęliśmy naszą górską przygodę.

Można powiedzieć, że pogoda nas rozpieszczała. Rzadko w górach zdarza się śnieg, słońce i brak wiatru jednocześnie. Na pewno podnosiło to morale młodych wędrowców. Po drodze nie brakowało wspólnych rozmów młodzieży z klerykami etapu propedeutycznego oraz z księżmi. Jednym z punktów na trasie było wysłuchanie konferencji ks. Pawlukiewicza na temat powołania.

Osiągając pierwszy cel wyprawy, zregenerowaliśmy siły rozgrzewając się kubkiem ciepłej herbaty, po czym nadszedł czas na zdobycie szczytu. Odmówiliśmy różaniec, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i można było powoli schodzić w dół.

Na koniec przyszła kolej na dzielenie się wrażeniami i zgłaszanie sugestii, co do spraw organizacyjnych. Poprzedził to wspólny posiłek w ramach kolacji. Jedno jest pewne: wszyscy wróciliśmy do domów ze wspaniałymi wspomnieniami, bogatsi o nowe doświadczenia, ale również i z poprawioną kondycją fizyczną.

Następna wyprawa w góry już 6 listopada, a my zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z poprzedniej:

(kl. WZ)