II Tura rekolekcji powołaniowych

II Tura rekolekcji powołaniowych

W dniach 11-13 lutego 2022 roku w Wyższym Seminarium Duchownym kolejna grupa młodzieży męskiej przeżywała rekolekcje powołaniowe. Tym razem do Legnicy przyjechali uczniowie szkół średnich. Rekolekcje były czasem refleksji nad powołaniem życiowym. Rozeznawanie drogi życia dokonywało się w świetle słów Jezusa: «Ten, kto Mnie spożywa, będzie żył na wieki» (J 6,57). Podczas modlitwy, konferencji i spotkań koncentrowaliśmy się na wezwaniu Jezusa do naśladowania Go w składaniu swojego życia dla zbawienia innych. Tym, co każdego dnia wprowadzało nas w tę logikę życia, była Eucharystia, w której uczestnicy brali aktywny udział. Oprócz tego nie zabrakło czasu na budowanie wspólnoty i zawiązywanie nowych przyjaźni oraz dzielenie się osobistym doświadczeniem. W wolnym czasie uczestnicy mogli realizować różne formy aktywności, które na co dzień są dostępne dla kleryków w seminarium: siłownia, bilard, szachy, gry planszowe oraz tenis stołowy.

W ostatnim dniu rekolekcji naszym szczególnym gościem był biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. W homilii Ksiądz Biskup mówił o prawdziwej drodze, która daje człowiekowi pełnię szczęścia. Jest to droga Jezusa. Co prawda jest ona wymagająca i trudna, ale jako jedyna daje poczucie spełnienia i prawdziwej radości: «Aby osiągnąć szczyty trzeba wcześniej włożyć wiele trudu w wędrówkę».

W rekolekcjach uczestniczyły 24 osoby z różnych zakątków diecezji legnickiej. Mamy nadzieję na kolejne spotkania z uczestnikami podczas wypraw w góry w ramach Dobrego Rozeznania Powołania, a po zakończeniu roku szkolnego podczas Wakacyjnego Obozu Powołaniowego. Już dzisiaj zapraszamy chętnych do udziału. (kl. MP)