Odpust w seminarium

Odpust w seminarium

Dzień 19 marca 2022 roku był bardzo ważny dla naszej wspólnoty z racji uroczystości św. Józefa, Patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy i współpatrona Diecezji Legnickiej. Najważniejszym momentem świętowania była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski.

Podczas homilii Biskup Legnicki podkreślił jak bardzo obecnie potrzebni są ludzie, którzy tak jak św. Józef są gotowi budować z innymi dom Boży dla Jezusa. Tym domem jest Kościół. Kościół potrzebuje ludzi, którym może zaufać i powierzyć misję głoszenia słowa Bożego i sprawowania sakramentów. Bóg szuka ludzi, na których jak na św. Józefie może polegać. Nie wystarcza bowiem być zewnętrznym obserwatorem Kościoła, który potrafi dostrzegać niedociągnięcia we wspólnocie, ale potrzeba się stawać współodpowiedzialnym za niego poprzez życie zgodne z wiarą.

W tym roku w naszym wspólnotowym świętowaniu uczestniczyli członkowie Towarzystwa Przyjaciół WSD, którzy od czwartku przeżywali Dni Skupienia. Był to czas duchowego wzrostu i modlitwy. Na Mszy świętej zgromadzili się także uczestnicy tegorocznej Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej. W formacji ku kapłaństwu bardzo ważnym wsparciem jest modlitwa naszych przyjaciół i dobroczyńców. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na Dzień Skupienia przyjaciół WSD, który odbędzie się 27 marca 2022 roku w budynku seminarium.

(kl. MP)