Rekolekcje powołaniowe

Rekolekcje powołaniowe

Jak wygląda życie w seminarium? Czy klerycy się tylko modlą? Co klerycy robią poza modlitwą? Każdy młody człowiek zainteresowany dojrzałym przezywaniem życia chce poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. Właśnie dlatego jak co roku w naszym Domu Ziarna odbywają się kilkudniowe zimowe rekolekcje. Za nami już pierwsza tura rekolekcji przeznaczona dla młodzieży ze szkół podstawowych, które odbyły się w dniach 28-30 stycznia. Był to czas, aby „odkryć” co i Kto kryje się w gmachu stojącym przy ulicy Jana Pawła II w Legnicy. Dni te są jak zawsze czasem na wycofanie się z biegu codziennych zajęć by poznać ciekawych ludzi i zastanowić się nad życiem, dostrzec jego piękno i odkryć działanie Boga w swoim życiu. Rekolektanci mieli wspaniałą okazję poznać podobnych sobie ludzi związanych z Bogiem, wiarą i Kościołem, ludzi którzy są zainteresowani przeżywaniem swojego życia w pełni, poddając się Słowu Boga.

Centrum każdego dnia stanowiła Eucharystia, była to okazja do przeżycia i doświadczenia pięknej i starannej liturgii, będącej podstawą funkcjonowania naszego seminarium. Młodzi wprowadzeni byli w liturgiczną modlitwę ludu Bożego: Jutrznię i Nieszpory. Kolejną okazją do wzrastania w wieże był czas pracy w grupach, jest to zawsze przestrzeń dzielenia się doświadczeniem Boga i odkryciem Jego działania w życiu. Wśród różnych wydarzeń nie zabrakło miejsca na wspólny czas z cała wspólnotą WSD. Była to okazja, aby zobaczyć nasz dom i wspólnotę „od kuchni”, to jak funkcjonuje ona na co dzień. Znalazła się również chwila na rekreacje sportową w naszej seminaryjnej siłowni. Rekolekcje to czas spotkania otwierający na nowe horyzonty w relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Czas pozwalający odkryć Boga i jego plan na moje życie. Boże prowadzenie nie ogranicza się do ludzkich kalkulacji, zawsze prowadzi dalej i głębiej. Ważne by trwać przy Jego Słowie.

Już teraz gorąco zachęcamy do udziału w drugiej turze rekolekcji dla starszej młodzieży, które odbędą się od 11 do 13 lutego. (kl. M.P)