Rekolekcje Towarzystwa Przyjaciół

Rekolekcje Towarzystwa Przyjaciół

W czwartek 17 marca 2022 roku w naszym seminarium rozpoczęły się Dni Skupienia dla Towarzystwa Przyjaciół WSD. Przewodnikiem na drodze odnowy wewnętrznej był św. Józef – Patron wspólnoty seminaryjnej. W dniach skupienia uczestniczyły osoby z Legnicy, Złotoryi, Zgorzelca i Lisowic. Na początek uczestnicy wysłuchali konferencji pt. „Wiara jest lampą, która w nocy prowadzi nasze kroki”, którą wygłosił ks. Piotr Kot, rektor WSD. Następnie wspólnie z klerykami przeżywali Mszę Świętą oraz podczas wieczornej adoracji modlili się Koronką do siedmiu boleści Matki Bożej.

W piątek 18 marca 2022 roku dzień skupienia prowadził ks. Krzysztof Wiśniewski, ojciec duchowny w WSD. Przed południem rekolekcjonista wygłosił dwie konferencje o św. Józefie jako człowieku z twórczą odwagą, żyjącym w logice daru. Treści formacyjne były przeplatane modlitwą przed Najświętszym Sakramentem, którą animowali diakoni Artur i Krzysztof. Wieczorem przeżywaliśmy Drogę Krzyżową przygotowaną przez kleryków IV roku. Było to bardzo głębokie wnikanie w tajemnicę Ofiary Krzyżowej Chrystusa.

W sobotę 19 marca 2022 roku najpierw ks. Rektor wygłosił konferencję o św. Józefie jako Oblubieńcu Maryi, a w południe wraz uczestnikami Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej oraz zaproszonymi gośćmi celebrowaliśmy uroczystą Mszę Świętą odpustową. Przewodniczył jej Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski, biskup legnicki.