Rocznica śmierci Ks. Marka Adaszka

Rocznica śmierci Ks. Marka Adaszka

13 października 2021 roku minęła kolejna rocznica śmierci ks. Marka Adaszka. ​Ks. Marek był wychowawcą pokoleń kapłanów od początku istnienia diecezji legnickiej. Jako wykładowca liturgii, a przy tym ojciec duchowny, ukształtował w sercach wielu osób wrażliwość liturgiczną i dbałość o piękno znaków. Wychowankowie księdza Marka zawdzięczają mu bardzo wiele, a zwłaszcza rozumienie tajemnicy wiary. Przez 15 lat niósł krzyż choroby, co było dla niego – jak sam wspominał – doświadczeniem paschalnym. Zmarł w poniedziałek 13 października 2008 roku. 

Jako wspólnota seminaryjna w rocznicę śmierci  śp. ks. Marka Adaszka udaliśmy się na jego grób, który znajduje się w Zgorzelcu. Tam śpiewaliśmy nieszpory za zmarłych, a następnie w rodzinnej parafii ks. Adaszka pw. św. Bonifacego, włączyliśmy się w modlitwę różańcową i celebrowaliśmy Mszę Świętą w intencji naszego wychowawcy. Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Kot, rektor WSD, a homilię wygłosił ojciec duchowny ks. Krzysztof Wiśniewski.

Ks. Marek Adaszek był człowiekiem paschalnym. Tak został zapamiętany przez wiele osób, które w rocznicę jego odejścia do Pana zgromadziły się w świątyni na modlitwie. (kl. MP)